Panasonic ERJ-3GEYJ161V
Res Thick Film 0603 160 Ohm 5% 0.1W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Newark
JRH Electronics
Farnell
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.40%
下载
TraceParts
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
160 Ω
160 Ω
160 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 0603 160 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 160 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 150 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 150 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
SMD Chip Resistor, 150 Ohm, ± 5%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 150ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
描述
ERJ Series 0603 160 Ohm 0.1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor;Thick Film;Res 160 Ohms;Pwr-Rtg 0.1 W;Tol 5%;SMT;0603;Cut Tape
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 160Ohm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 160ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Panasonic ERJ3GEYJ161V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 160 Ohm
RES, 160R, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 160ohm; Product Range: ERJ3GE Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Elem; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, Thick Film, 160R, 5%, 0.1W, 0603, Reel; Resistance:160Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ3GEYJ161V