Panasonic ERJ-3EKF8452V
Res Thick Film 0603 84.5K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Master Electronics
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Resistance
84.5 kΩ
84.5 kΩ
84.5 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 0603 84.5K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603FR-0784K5L
Res Thick Film 0603 84.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603FR-0784K5L
Res Thick Film 0603 84.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 84.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3EKF9092V
Res Thick Film 0603 90.9K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
描述
Thick Film Chip Res, 0603, 1%, Precision; 84.5Kohm, 7 Inch Reel
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 84.5kOhm 0.1W 1/10W
Resistor;Thick Film;Res 84.5 Kilohms;Pwr-Rtg 0.1 W;Tol 1%;SMT;0603;Cut Tape
Precision Thick Film Chip Resistors / 0603 / 1% / 84500Ohm / 0,1W / T.C.R. -100
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 84500ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Precision Thick Film Chip Resistor, 84500 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3EKF8452V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Construction form: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 84.5 kOhm
RES, 84K5, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 84.5kohm; Product Range: ERJ3EK Series; Voltage Rating: 75V; Resistor El; Available until stocks are exhausted Alternative available