Panasonic ERJ-3EKF7320V
Res Thick Film 0603 732 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Farnell
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+364%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
732 Ω
732 Ω
732 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-07732RL
Res Thick Film 0603 732 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 732 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 732 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
SMD Chip Resistor, 732 Ohm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
PanasonicERJ-3EKF6650V
Res Thick Film 0603 665 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 787 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C SMD Paper T/R
描述
Avnet Japan
ERJ Series 0603 732 Ohm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor;Thick Film;Res 732 Ohms;Pwr-Rtg 0.1 W;Tol 1%;SMT;0603;Cut Tape
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 732Ohm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 732ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Precision Thick Film Chip Resistor, 732 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3EKF7320V - General Purpose Chip Resistors
RES, 732R, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 732ohm; Product Range: ERJ3EK Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tole
Surface mount thick film chip resistor, 732 Ohm resistance with 1% tolerance. Features a 0603 (1608 metric) case code, 1/10W (100mW) power dissipation, and a 75V voltage rating. Designed for automotive applications with AEC-Q200 qualification, operating from -55°C to 155°C. Lead-free and RoHS compliant, packaged in tape and reel.