Panasonic ERJ-1TRQJ1R0U
Res Thick Film 2512 1 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Newark
JRH Electronics
Farnell
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.69%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ1R0U
Res Thick Film 2512 1 Ohm 5% 1W -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity1-1622820-8
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
1W Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 1Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512JK-071RL
Res Thick Film 2512 1 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity1-1622820-8
Resistor Thick Film 2512 1 Ohm 5% 1W 200ppm/C Molded SMD Blister T/R
描述
ERJ Series 2512 1 Ohm 1 W ±5 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 1ohm, 1V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Thick Film Chip R,2512, Low ohmic,1W, 5% 1.0 Ohms,
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 1Ohm ±100ppm/C
CURRENT SENSE RES, 1R, 5%, 1 W, 2512
Panasonic ERJ1TRQJ1R0U - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 1R, 5%, 1 W, 2512; Resistance: 1ohm; Product Range: ERJ1TR Series; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Co