Panasonic ERJ-1TRQF4R7U
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 4.7 Ω, 1 W, ±1 %, ERJ1TRQF4R7U
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.73%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 2512 4.7 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 4.7ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 4.99 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 4.75 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 4.64ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512FK-074R7L
1W Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 4.7Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Resistor;Thick Film;Res 4.7 Ohms;Pwr-Rtg 1 W;Tol 1%;SMT;2512;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 4.7ohm, 2.1679V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Current Sense Resistors - SMD 2512 4.7ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 4.7Ohm ±100ppm/C
Current Sensing Resistors Thick Film Type / 2512 / 1% / 4,7Ohm / 1W / T.C.R. -10