Panasonic ERJ-1GNF4020C
Res Thick Film 0201 402 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
TTIERJ-1GNF4020C15,00015KTape & Reel
19h
NewarkERJ1GNF4020C015KTape & Reel
Onlinecomponents.comERJ-1GNF4020C015KBulk
Master ElectronicsERJ-1GNF4020C015K
Future ElectronicsERJ-1GNF4020C015KTape & Reel
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
Master Electronics
3 个月趋势:
+2.59%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
402 Ω
402 Ω
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-1GEF4020C
SMD Chip Resistor, 402 Ohm, ± 1%, 50 mW, 0201 [0603 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0201 402 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1GEF3900C
Res Thick Film 0201 390 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-07390RL
Res Thick Film 0201 390 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0201 365 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-07432RL
Res Thick Film 0201 432 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
0201 402 Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 402ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 402Ohm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0201 402ohm 1% HalogenFree AEC-Q200
Precision Thick Film Chip Resistor, 402 ½, 1 %, 0.05 W
Panasonic SCT
ThickFilmChipResistor 0201 1%,HalogenFre 402 ohm
Panasonic ERJ1GNF4020C - General Purpose Chip Resistors
Res, 402R, 1%, 0.05W, Thick Film, 0201; Resistance:402Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:50Mw; Resistor Case/Package:0201 [0603 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Voltage Rating:25V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1GNF4020C