Panasonic ERJ-1GNF3600C
Res Thick Film 0201 360 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
NewarkERJ1GNF3600C2,21710Cut Tape
Future ElectronicsERJ-1GNF3600C15,00015KTape & Reel
UnikeyICERJ1GNF3600C2,1501240Tape & Reel
1h
TMEERJ1GNF3600C015K
22h
TTIERJ-1GNF3600C015KTape & Reel
3h
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
Newark
Farnell
Master Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-94.87%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
91,172
Authorized Distributors
6
Resistance
360 Ω
360 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-1GEF3600C
PanasonicERJ-1GEF3300C
SMD Chip Resistor, 330 Ohm, ± 1%, 50 mW, 0201 [0603 Metric], Thick Film, General Purpose
Res Thick Film 0201 374 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-07330RL
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 330Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0201FR-07390RL
Res Thick Film 0201 390 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 360Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Avnet Japan
0201 360 Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 360ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 360Ohm ±200ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 360 ½, 1 %, 0.05 W
Panasonic SCT
ThickFilmChipResistor 0201 1%,HalogenFre 360 ohm
Panasonic ERJ1GNF3600C - General Purpose Chip Resistors
Res, 360R, 1%, 0.05W, Thick Film, 0201; Resistance:360Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:50Mw; Resistor Case/Package:0201 [0603 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Voltage Rating:25V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1GNF3600C