Panasonic ERJ-1GNF27R0C
Res Thick Film 0201 27 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.58%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
27 Ω
27 Ω
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-1GEF27R0C
Res Thick Film 0201 27 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-0727RL
Res Thick Film 0201 27 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GEF270C
PanasonicERJ-1GEF27R4C
Res Thick Film 0201 27.4 Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
描述
ERJ Series 0201 27 Ohm 0.05 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 27ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 27Ohm ±200ppm/C
ThickFilmChipResistor 0201 1%,HalogenFre 27 ohm 7
Panasonic ERJ1GNF27R0C - General Purpose Chip Resistors
RES, 27R, 1%, 0.05W, 0201, THICK FILM; Resistor Case Style:0201 [0603 Metric]; Resistance:27ohm; Product Range:-; Voltage Rating:25V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:50mW; Resistance Tolerance:± 1%; Te
Res, Thick Film, 27R, 1%, 0.05W, 0201, Reel; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:27Ohm; Potencia Nominal:50Mw; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:25V; Tipo De Resistencia:0201 [0603 Metric] |Panasonic ERJ1GNF27R0C