Panasonic ERJ-1GNF2203C
Res Thick Film 0201 220K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
220 kΩ
220 kΩ
220 kΩ
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0201FR-07220KL
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 220kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1GEF2203C
Res Thick Film 0201 220K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 220K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-1GEF2403C
Res Thick Film 0201 240K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 215K Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
描述
220 kOhms 1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 220000ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 220kOhm ±200ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 220000 ½, 1 %, 0.05 W
Panasonic SCT
SMD Resistor 0201 50mW 1% 220K
ThickFilmChipResistor 0201 1%,HalogenFre 220K ohm
Panasonic ERJ1GNF2203C - General Purpose Chip Resistors
RES, 220K, 1%, 0.05W, 0201, THICK FILM; Resistor Case Style: 0201 [0603 Metric]; Resistance: 220kohm; Product Range: ERJ1G Series; Voltage Rating: 25V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 50mW; Resistance Tole