Panasonic ERJ-1GEJ113C
Res Thick Film 0201 11K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页17 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
23,810
Authorized Distributors
0
Resistance
11 kΩ
11 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2004-01-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2021-09-30
LTD Date2022-01-31
相关零件
Yageo GroupRC0201JR-0711KL
Res Thick Film 0201 11K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GNJ113C
Res Thick Film 0201 11K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Yageo GroupRC0201JR-0710KL
50mW Thick Film Resistors 25V ±5% ±200ppm/℃ 10kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0201 12K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GNJ123C
Res Thick Film 0201 12K Ohm 5% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1GNJ103C
Res Thick Film 0201 10K Ohm 5% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
描述
Thick Film Chip Resistor, 0201, 5% 11Kohm, 7 inch reel, paper tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 11000ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 11kOhm ±200ppm/C