Panasonic ERJ-12ZYJ910U
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 91ohm, 7
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
Master Electronics
Burklin Elektronik
_legacy Avnet
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
75,031
Authorized Distributors
6
Resistance
91 Ω
91 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 91ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 82ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 100ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010JK-0782RL
Res Thick Film 2010 82 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 91ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 91Ohm ±200ppm/C