Panasonic ERJ-12ZYJ820U
Res Thick Film 2010 82 Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
3 个月趋势:
-0.02%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
82 Ω
82 Ω
82 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 82ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 75ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 75 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-0782RL
Res Thick Film 2010 82 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010JK-0775RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 75Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
ERJ FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 82Ohm 0.75W 3/4W
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 82ohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 82ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Panasonic ERJ12ZYJ820U - General Purpose Chip Resistors
RES, 82R, 5%, 0.75W, 2010, THICK FILM; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 82ohm; Product Range: ERJ12Z Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance Tole