Panasonic ERJ-12ZYJ620U
Res Thick Film 2010 62 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
JRH Electronics
Burklin Elektronik
Arrow Electronics
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
77,031
Authorized Distributors
6
Resistance
62 Ω
62 Ω
62 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 56ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
RES SMD 62 OHM 5% 1/2W 2010 / 62 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Res Thick Film 2010 68 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MCR Series 2010 68 Ohm ±5% 0.5 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2010 56 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-0762RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 62Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 62ohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 62ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 62Ohm ±200ppm/C