Panasonic ERJ-12ZYJ563U
Res Thick Film 2010 56K Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,316
Authorized Distributors
6
Resistance
56 kΩ
56 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date1998-09-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 2010 56K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 51K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-0756KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 56kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010JK-0751KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 51kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010FK-0756KL
750mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 56kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 59K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 56000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
ERJ FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 56kOhm 0.75W 3/4W
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 56Kohm, 7
Thick Film Chip Resistor, 56000 ½, 5 %, 0.75 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ12ZYJ563U - General Purpose Chip Resistors
RES, 56K, 5%, 0.75W, 2010, THICK FILM; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 56kohm; Product Range: ERJ12Z Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance Tol