Panasonic ERJ-12ZYJ181U
Res Thick Film 2010 180 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.94%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date1998-09-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 2010 180 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 180 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-07180RL
Res Thick Film 2010 180 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-07180RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 180Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2010FK-07180RL
Res Thick Film 2010 180 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 182 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 180ohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 180ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 180Ohm ±200ppm/C
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 180 Ohm, 750 Mw, - 5%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ12ZYJ181U
Panasonic ERJ12ZYJ181U - General Purpose Chip Resistors
RES, 180R, 5%, 0.75W, 2010, THICK FILM; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 180ohm; Product Range: ERJ12Z Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance To