Panasonic ERJ-12SF5360U
Res Thick Film 2010 536 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
Master Electronics
Burklin Elektronik
DigiKey
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.55%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,184
Authorized Distributors
6
Resistance
536 Ω
536 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC2010FK-07536RL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 536Ohm 1% Emboss T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 562ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010FK-07562RL
Res Thick Film 2010 562 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res, 499R, 1%, 0.75W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010FK-07499RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 499ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
描述
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 536 Ω, 0.75 W, ±1 %, ERJ12SF5360U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 536ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Panasonic ERJ12SF5360U - General Purpose Chip Resistors
Thick Film Resistors - SMD 2010 536ohms 1% AEC-Q200