Panasonic ERJ-12SF4221U
Res Thick Film 2010 4.22K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Master Electronics
Burklin Elektronik
DigiKey
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
57,953
Authorized Distributors
6
Resistance
4.22 kΩ
4.22 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 2010 4.22K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 4020ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 4420ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF3901U
Res Thick Film 2010 3.9K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010FK-074K3L
Res Thick Film 2010 4.3K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-073K9L
Res Thick Film 2010 3.9K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Thick Film Chip Resistor, 2010, 3/4W 1% 4.22Kohm, 7 inch reel
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 4.22 kΩ, 0.75 W, ±1 %, ERJ12SF4221U
ERJ FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 4.22kOhm 0.75W 3/4W
Precision Thick Film Chip Resistor, 4220 ½, 1 %, 0.75 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 4220ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
RES 4.22K OHM 3/4W 1% 2010 SMD
Thick Film Resistors - SMD 2010 4.22Kohms 1% AEC-Q200