Panasonic ERJ-12SF2150U
Res Thick Film 2010 215 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
Master Electronics
Burklin Elektronik
DigiKey
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.91%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
77,745
Authorized Distributors
6
Resistance
215 Ω
215 Ω
215 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-02-12
相关零件
Yageo GroupRC2010FK-07215RL
Res Thick Film 2010 215 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-07200RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 200Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 220 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Res Thick Film 2010 221 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 196 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 210ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
描述
Thick Film Chip Resistor, 2010, 3/4W 1% 215ohm, 7 inch reel
ERJ FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 215Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 215ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010