Panasonic ERJ-12SF1211U
Res Thick Film 2010 1.21K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Master Electronics
_legacy Avnet
Burklin Elektronik
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.29%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
50,326
Authorized Distributors
6
Resistance
1.21 kΩ
1.21 kΩ
1.21 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 2010 1.21K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC2010FK-071K21L
Res Thick Film 2010 1.21K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Res Thick Film 2010 1.21K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 1100ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010FK-071K2L
Res Thick Film 2010 1.2K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-071K3L
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.3kOhm 0.75W 3/4W
描述
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 1.21 kΩ, 0.75 W, ±1 %, ERJ12SF1211U
Precision Thick Film Chip Resistor, 1210 ½, 1 %, 0.75 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 1210ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Thick Film Chip Resistor, 2010, 3/4W 1% 1.21Kohm,
Thick Film Resistors - SMD 2010 1.21Kohms 1% AEC-Q200