Panasonic ERJ-12SF1210U
Res Thick Film 2010 121 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页9 年前
JRH Electronics
Electro Sonic
Burklin Elektronik
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.19%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
54,707
Authorized Distributors
6
Resistance
121 Ω
121 Ω
121 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 121ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010FK-07110RL
Res Thick Film 2010 110 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-07120RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 133 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 130 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 130 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
ERJ Series 2010 121 Ohm ±1% 0.75 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Precision Thick Film Chip Resistor, 121 ½, 1 %, 0.75 W
Panasonic SCT
ERJ FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 121Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 121ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010