Panasonic ERA-8ARW562V
Res Thin Film 1206 5.6K Ohm 0.05% 0.25W(1/4W) ±10ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Newark
Farnell
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,938
Authorized Distributors
6
Resistance
5.6 kΩ
5.6 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
0.05 %
0.1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
10 ppm/°C
10 ppm/°C
相关零件
PanasonicERA-8ARW6041V
1206 THIN FILM CHIP RESISTOR / 1206 SMD RESISTOR 0.05% 10PPM 6.04KOHM
描述
1206 THIN FILM CHIP RESISTOR / 1206 SMD RESISTOR 0.05% 10PPM 5.6KOHM
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 5600ohm, 150V, 0.05% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA8ARW562V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 5600½, 0.05%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERA-8A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 5.6kOhm ±10ppm/C
RES, 5K6, 0.05%, 1206, METAL FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 5.6kohm; Product Range: ERA8A Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance Toleranc