Panasonic ERA-8AEB3921V
Res Thin Film 1206 3.92K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Farnell
Electro Sonic
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.47%
相关零件
Yageo GroupRT1206BRD073K92L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 3920ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERA-8AEB432V
Res Thin Film 1206 4.3K Ohm 0.1% 0.25W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-8AEB4221V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 4220ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERA-8AEB4121V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 4120ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRT1206BRD073K9L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 3900ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 3920ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
THIN FILM RESISTOR, CHIP, 1206, 1/4W, / 0.1%, 25PPM, 3.92KOHM
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 3920½, 0.1%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERA-8A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 3.92kOhm ±25ppm/C
Panasonic ERA8AEB3921V - High Precision Chip Resistors
RES, 3K92, 0.1%, 0.25W, 1206, METAL FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 3.92kohm; Product Range: ERA8A Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Resistor Mounting: Surface Mount Device
Res, Thin Film, 3K92, 0.1%, 0.25W, 1206; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Era; Resistencia:3.92Kohm; Potencia Nominal:250Mw; Tolerancia De Resistencia:± 0.1%; Tensión Nominal:150V; Tipo De Resistencia:1206 [3216 Metric] |Panasonic ERA8AEB3921V