Panasonic ERA-8AEB2321V
Res Thin Film 1206 2.32K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Panasonic
Electro Sonic
Farnell
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2320ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERA8AEB242V
Res Thin Film 1206 2.4K Ohm 0.1% 1/4W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-8AEB2371V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2370ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERA-8AEB2551V
Res Thin Film 1206 2.55K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT1206BRD072K2L
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 2.2kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2320ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
ERA-8A FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 2.32kOhm 0.25W 1/4W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 2320½, 0.1%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS ERA8AEB2321V SMD Chip Resistor, Thin Film, 2.32 kohm, 150 V, 1206 [3216 Metric], 250 mW,0.1%, ERA Series
Panasonic ERA8AEB2321V - High Precision Chip Resistors
RES, 2K32, 0.1%, 0.25W, 1206, METAL FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 2.32kohm; Product Range: ERA8A Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device