Panasonic ERA-8AEB2551V
Res Thin Film 1206 2.55K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Panasonic
Electro Sonic
Farnell
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
Introduction Date2013-10-22
相关零件
Yageo GroupRT1206BRD072K55L
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 2.55kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA8AEB272V
Res Thin Film 1206 2.7K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERA8AEB242V
Res Thin Film 1206 2.4K Ohm 0.1% 1/4W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-8AEB2371V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2370ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRT1206BRD072K49L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2490ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRT1206BRD072K74L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2740ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERA-8AEB2741V
Res Thin Film 1206 2.74K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2550ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
ERA-8A FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 2.55kOhm 0.25W 1/4W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 2550½, 0.1%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERA8AEB2551V - High Precision Chip Resistors
Res, Thin Film, 2K55, 0.1%, 0.25W, 1206; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Era; Resistencia:2.55Kohm; Potencia Nominal:250Mw; Tolerancia De Resistencia:± 0.1%; Tensión Nominal:150V; Tipo De Resistencia:1206 [3216 Metric] |Panasonic ERA8AEB2551V
RES, 2K55, 0.1%, 0.25W, 1206, METAL FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 2.55kohm; Product Range: ERA8A Series; Voltage Rating: 150V; Resistor; Available until stocks are exhausted Alternative available