Panasonic ERA-6ARW363V
Res Thin Film 0805 36K Ohm 0.05% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Panasonic SCT
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.39%
备用零件
Price @ 1000
Stock
22,917
Authorized Distributors
6
Resistance
36 kΩ
36 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.05 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
10 ppm/°C
10 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-08-26
相关零件
PanasonicERA6ARW393V
Res Thin Film 0805 39K Ohm 0.05% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6ARW333V
Res Thin Film 0805 33K Ohm 0.05% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6ARB363V
Res Thin Film 0805 36K Ohm 0.1% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity1676305-2
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 32400ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity / AMP1676310-2
Res Thin Film 0805 34.8K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±10ppm/C Pad SMD T/R Medical
TE ConnectivityRN73C2A34KBTDF
Res Thin Film 0805 34K Ohm 0.1% 1/10W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 36000ohm, 100V, 0.05% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-6ARW363V
ERA-6A FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.05% ±10ppm/C 36kOhm 0.125W 1/8W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 36000½, 0.05%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Thin Film Resistors - SMD 0805 36Kohm 0.05% 10ppm AEC-Q200
METAL FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 36KOHM +/-0.05% 0.125W +/-10PPM/DEGC
RES SMD 36K OHM 0.05% 1/8W 0805