Panasonic ERA-6ARW163V
Res Thin Film 0805 16K Ohm 0.05% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing2 页7 年前
Panasonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
-32.78%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,466
Authorized Distributors
6
Resistance
16 kΩ
16 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.05 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
10 ppm/°C
10 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-08-26
相关零件
PanasonicERA-6ARB163V
Res Thin Film 0805 16K Ohm 0.1% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6ARB153V
Res Thin Film 0805 15K Ohm 0.1% 0.125W ±10ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRN73C2A16K9BTDF
Res Thin Film 0805 16.9K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±10ppm/C Pad SMD T/R Medical
PanasonicERA6ARB1652V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 16.5K OHM, 0.1%, 0805, 10 PPM, 7 INCH REEL
TE Connectivity / AMP1676199-3
Res Thin Film 0805 15K Ohm 0.1% 1/10W ±10ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0805BRB0715KL
125mW Thin Film Resistor 150V ±0.1% ±10ppm/℃ 15kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 16000ohm, 100V, 0.05% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 Thin Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-6ARW163V
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 16000½, 0.05%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERA-6A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 16kOhm ±10ppm/C
METAL FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 16KOHM +/-0.05% 0.125W +/-10PPM/DEGC
RES SMD 16K OHM 0.05% 1/8W 0805