Panasonic ERA-6AED4993V
Res Thin Film 0805 499K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
JRH Electronics
Future Electronics
Electro Sonic
3 个月趋势:
-0.04%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
相关零件
PanasonicERA-6AED514V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR 0.5% 25PPM 510000 OHM
PanasonicERJ-PB6D4993V
Res Thick Film 0805 499K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-6RED5103V
Thick Film Chip Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6RED5103V
Yageo GroupRE0805DR-07470KL
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Re Series, 470 Kohm, 125 Mw, 0.5%, 150 V Rohs Compliant: Yes
描述
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR 0.5% 25PPM 499000 OHM
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 499000ohm, 100V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 499000½, 0.5%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
ERA Series 0805 499 kOhm 0.125 W ±0.5 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
FIXED RESISTOR Chip Resistor 0.5% 25ppm/C 499kOhm 125mW