Panasonic ERA-6AEB9762V
Res Thin Film 0805 97.6K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
Farnell
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,140
Authorized Distributors
6
Resistance
97.6 kΩ
97.6 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
125 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD0797K6L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 97600ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA6AEB104V
Res Thin Film 0805 100K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD07100KL
Res Thin Film 0805 100K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0805BRD0790K9L
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 90.9kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB913V
Res Thin Film 0805 91K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AEB1053V
Res Thin Film 0805 105K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 97600Ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25Ppm/Cel, Surface Mount, 0805
ERA-6A FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 97.6kOhm 0.125W 1/8W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 97600½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
ERA Series 0805 97.6 kOhm ±0.1% 0.125 W ±25 ppm/°C Metal Thin Film Chip Resistor
THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 97.6KOHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
Panasonic ERA6AEB9762V - High Precision Chip Resistors
RES, 97K6, 0.125W, 0805, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 97.6kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Toler