Panasonic ERA-6AEB2101V
Res Thin Film 0805 2.1K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Panasonic
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD072K1L
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 2.1kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD072KL
Res Thin Film 0805 2K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0805BRD072K2L
Res Thin Film 0805 2.2K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA6AEB2051V
Res Thin Film 0805 2.05K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA6AEB2151V
Res Thin Film 0805 2.15K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0805 1.96K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2100ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thin Film Resistor, chip,0805,1/8W, 0.1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB2101V
ERA-6A FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 2.1kOhm 0.125W 1/8W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 2100½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
ERA Series 0805 2.1 kOhm ±0.1 % 0.125 W ±25 ppm/°C Metal Thin Film Chip Resistor
THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 2.1KOHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
Panasonic ERA6AEB2101V - High Precision Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.5 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Manufacturer Article n°: Construction form: 0805 Housing type: 0805 Resistor type: Metal Film Resistor Power Rating: 125 mW Rated voltage: 100 V Resistance: 2.1 kOhm
RES, 2K1, 0.1%, 0.125W, 0805, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 2.1kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance T