Panasonic ERA-6AEB1961V
Res Thin Film 0805 1.96K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Panasonic
Newark
JRH Electronics
相关零件
Yageo GroupRT0805BRD071K96L
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 1.96kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD072KL
Res Thin Film 0805 2K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0805BRD072K05L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 2050ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA-6AEB202V
Res Thin Film 0805 2K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB2051V
Res Thin Film 0805 2.05K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AEB2101V
Res Thin Film 0805 2.1K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 1960ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.125W, 1960½, 0.1%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
THIN FILM SMNT RESISTOR 0805 CASE 1.96KOHM +/-0.1% 0.125W +/-25PPM/DEGC
Thin Film Resistors - SMD 0805 1.96Kohm 0.1% 25ppm
Panasonic ERA6AEB1961V - High Precision Chip Resistors
Res, 1K96, 0.1%, 0.125W, Metal Film/0805; Resistance:1.96Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Metal Film (Thin Film); Resistor Type:High Reliability Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA6AEB1961V
RES, 1K96, 0.125W, 0805, METAL FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 1.96kohm; Product Range: ERA6A Series; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); External Depth: 1.25mm; External Length / Height: 0.5mm; External Width: 2mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Resistor Mounting: Surface Mount Device