Panasonic ERA-2AKD390X
Res Thin Film 0402 39 Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
UnikeyICERA-2AKD390X10,00010KTape & Reel
2h
TMEERA2AKD390X010K
16h
TTIERA-2AKD390X010KTape & Reel
21h
NewarkERA2AKD390X010KTape & Reel
Onlinecomponents.comERA-2AKD390X010KBulk
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页10 年前
JRH Electronics
Panasonic SCT
Arrow Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-58.42%
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0739RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 39Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
62.5mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 39Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402JR-0739RL
Res Thick Film 0402 39 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F39R
Res Thick Film 0402 39 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 39 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-1339RL
Res Thick Film 0402 39 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 39Ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 100Ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thin Film Resistor, chip,0402,1/16W, 0.5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA2AKD390X
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.063W, 39½, 0.5%, 0402, RoHS
Panasonic SCT
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR ERA-2A 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 39Ohm ±100ppm/C