Panasonic EEV-TG1C222UM
Cap Aluminum 2200uF 16V 20% (16 X 16.5mm) SMD 0.08 Ohm 1100mA 2000h 125°C T/R
数据表
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet11 页10 年前
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+37.94%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
17,500
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
Mount
PCB, Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 mΩ
80 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.1 A
1.1 A
Height - Seated (Max)
16.51 mm
16.51 mm
相关零件
PanasonicEEE-TKC222UAM
Cornell DubilierSEK222M016ST
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SEK 16V 2200muF ±20% 0.512Dia 13.00mm
PanasonicECA1CM222
Cap Aluminum 2200uF 16V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1000mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1CHG222
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
KYOCERA AVXUVR1C222MHD
Capacitor Aluminum 2200uF 16V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1300mA 2000h 85C Bulk
Cornell DubilierSK222M016ST
Cap Aluminum Lytic 2200uF 16V 20% (13 X 21mm) Radial 5mm 0.14 Ohm 1350mA 2000h 85C Standard
描述
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TG 16V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
TG Series 2200 uF 16 V 125°C 16 x 16.5 mm SMT Aluminum Electroltic Cap