Panasonic EEV-TG1A471UP
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 4141
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页21 年前
DigiKey
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2010-11-30
LTD Date2011-03-31
相关零件
PanasonicEEE-TG1A471UP
Cap Aluminum 470uF 10V 20% (10 X 10.2mm) SMD 0.3 Ohm 270mA 2000h 125°C T/R
PanasonicEEE-HBA471UAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 10V 470muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEV-HA1A471UP
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20%( 8 X 10.2mm) SMD 200mA 2000h 105C T/R
United Chemi-ConEMVY100ADA471MHA0G
MVY Series 10 V 470 uF Ø8x10mm ±20% SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierAFK477M10F24T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AFK 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
KYOCERA AVXUCJ1A471MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCJ 10V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
Cap 470uF 10VDC 20% 10 X 10.2mm SMD 0.3 Ohm 270mA 2000 hr T/R
CAP ELECT 470UF 10V TG SMD
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD