KYOCERA AVX UCJ1A471MCL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCJ 10V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,926
Authorized Distributors
3
Capacitance
470 µF
470 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5 Ω
150 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
200 mA
250 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.0076 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-11-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEEV-HA1A471UP
Cap Aluminum Lytic 470uF 10V 20%( 8 X 10.2mm) SMD 200mA 2000h 105C T/R
KYOCERA AVXUUR1A471MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 10V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Wurth Elektronik865080253012
WCAP-ASLI Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEE-HBA471UAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 10V 470muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 10V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
470uF 10V 326mA@120Hz 卤20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
描述
470uF 10V 200mA@120Hz 1.5惟 卤20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 4141
470¦ÌF 10V ¡À20% 1.5¦¸ 2000h@ 125¡ãC 200mA@ 120Hz,400mA@ 100kHz 10.3mm*10.3mm*10.5mm
High Reliability Low Temperature ESR specification Chip Type, 470 μ F, 10 V, -40°C to 125°C, RoHS