Panasonic EEV-FK1V471Q
Cap Aluminum 470uF 35V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 0.06 Ohm 1100mA 2000h 105°C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+11.74%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2001-12-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicEEEFK1V471AQ
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 35V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Cornell DubilierAFK477M35H32B-F
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 0.06 Ohm 1100mA 5000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEMVY350ARA471MKE0S
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20%( 12.5 X 13.5mm) SMD 820mA 5000h 105C Automotive T/R
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF 35V DC, CD SERIES 5000H 12.5(DIA.)X13.5MM
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TLV 35V 470muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEEFP1E471AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FP 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
描述
Panasonic EEVFK1V471Q - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
CAPACITOR;ALUMINUM ELECTROLYTIC;ECAP 470UF 35V H13 CASE FK SMT
Aluminum Electrolytic Capacitors, 35V, 470µF, -55¡C to +105¡C, RoHS
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 5353
EEV-FK Series 35 V 470 uF Ø 12.5 x 13.5 mm 105 °C Low Impedance SMT Electrolytic
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF, 35V, 20%, SMD, FULL REEL; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; Capacitance:470µF; Voltage(DC):35V; ESR:-; Lifetime @ Temperature:5000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Length:- RoHS Compliant: Yes