Panasonic EEU-FM1C392
Cap Aluminum 3900uF 16V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 3820mA 7000h 105°C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet11 页10 年前
Panasonic
element14 APAC
Newark
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+15.95%
Stock
12,589
Capacitance
3.9 mF
3.9 mF
3.9 mF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
14 mΩ
Life (Hours)
7000 hours
10000 hours
Ripple Current
3.82 A
2.93 A
2.93 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicEEUFR1C392S
Panasonic EEUFR1C392S - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEUFR1C392SB
Cap Aluminum 3900uF 16V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 3300mA 10000 hr 105°C Ammo Pack
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-FC1C392B
Cap Aluminum Lytic 3900uF 16V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2555mA 5000h 105°C Ammo Pack
United Chemi-ConEKZE160ELL392ML25S
Cap Aluminum Lytic 3900uF 16V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 3460mA 5000h 105°C Bulk
描述
Panasonic EEUFM1C392 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Cap Aluminum 3900uF 16V 20% Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 3820mA 7000 hr 105°C Bag
Avnet Japan
Aluminum Electrolytic Capacitors, 3900uF, 16V, -40 to 105¡C
Panasonic SCT
EEU-FM Series 16 V 3900 uF Ø 16 x 25 mm LS=7.5 mm 105 °C Low ESR Electrolytic
Cap, Alu Elec, 3900Uf, 16V, Radial Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEUFM1C392
3.9mF 16V ¡À20% 7.5mm 7000h@ 105¡ãC 3.056A@ 120Hz,3.82A@ 100 kHz ,D16xL25mm 16mm*25mm*27mm