Panasonic EEU-FC1H391B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 50V 390muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
数据表
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet17 页7 年前
Future Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.29%
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,769
Authorized Distributors
6
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
63 mΩ
126 mΩ
126 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
7000 hours
Ripple Current
1.48 A
1.11 A
1.11 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
相关零件
PanasonicEEU-FC1J391
Cap Aluminum 390uF 63V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1720mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1J391B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 63V 390muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
UPM Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 390muF 63V
United Chemi-ConEKZE630ELL391MK25S
KZE Series 390 uF 63 V 12.5 X 25 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicEEUFC1H391SB
Panasonic EEUFC1H391SB - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKZE630ETD391MK25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF
描述
Cap Aluminum Lytic 390uF 50V 20%( 12.5 X 20mm) Radial 5mm 1480mA 5000h 105C Automotive Ammo
390¦ÌF 50V ¡À20% 5mm 5000h@ 105¡ãC 1.11A@ 120Hz,1.48A@ 100 kHz ,D12.5xL20mm 12.5mm*20mm*22mm
Al Lytic Cap, Radial Fc Series, 105C Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEU-FC1H391B
CAP ALUM 390UF 20% 50V RADIAL TH