Panasonic EEU-ED2D331
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330 uF, 200 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
EOL
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页8 年前
Panasonic
element14
Newark
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.86%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic EEU-ED2D331 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
21,628
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.08 A
3.12 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
42.0116 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-03-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2023-04-30
LTD Date2023-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicEEU-EE2C331
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330 uF, 160 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
PanasonicEEU-ED2C331
PanasonicEEU-EE2D331
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
NichiconUCS2D331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 200V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUCS2C331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 160V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ED 200V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Cap Aluminum 330uF 200V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 2400mA 10000h 105°C Bulk
Panasonic EEUED2D331 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Cap Aluminum Polymer 330uF 200V 20% Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 2400mA 10000 hr 105°C Bag
Avnet Japan
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Cap 330Uf 200Vdc 20% 18 X 40Mm Rdl 7.5Mm 2400Ma 10000 Hr Rohs Compliant: Yes
Aluminum Electrolytic Capacitors, 330uF, 200V, -25 to 105¡C
Panasonic SCT
330¦ÌF 200V ¡À20% 7.5mm 10000h@ 105¡ãC 1.08A@ 120Hz,2.4A@ 100kHz ,D18xL40mm 18mm*40mm*40mm
CAP, 330µF, 200V, 20%; Capacitance: 330µF; Voltage Rating: 200V; Product Range: ED Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter; Available until stocks are exhausted Alternative available