Panasonic EET-HD2G471KJ
Cap Aluminum 470uF 400V 20% (30 X 35mm) 10mm 1680mA 3000 hr 105°C Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页12 年前
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.68 A
1.81 A
1.81 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
37.4904 mm
37.4904 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cap Aluminum Lytic 470uF 400V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 1680mA 3000h 105C Bulk
PanasonicEETHD2W471LJ
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 1740mA 3000h 105°C Bulk
Cornell DubilierSLP471M450H4P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLP0712TE (750W) 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
United Chemi-ConEKMS451VSN471MA40S
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 1950mA 3000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 400V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
描述
470UF 400V DC ALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, HD SNAP IN SERIES 3000H 30(DIA.)X35MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
CAPACITOR, SNAP IN, 400V, 470UF; Capacitance:470µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:400V; Life Time @ Temperature:3000 hours @ 105°C; Height:35mm; Diameter:30mm; Capacitor Case Style:CAN; Capacitor Terminals:Quick Connect / Snap-In; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-25°C to +105°C; AC Ripple Current @ 120Hz:1.68mA; Capacitor Mounting:Through Hole