Panasonic EEF-CX0E391R
Conductive Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor, 390 µF, -55 to 105 ¡C
Production
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing2 页6 年前
Panasonic
Master Electronics
element14
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-33.33%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
31,581
Authorized Distributors
6
Capacitance
390 µF
390 µF
390 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
15 mΩ
6 mΩ
6 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.275 A
1.875 A
1.875 A
Height - Seated (Max)
1.905 mm
2.0066 mm
2.0066 mm
供应链
Country of OriginIndonesia, Japan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-07-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicEEFCX0D391R
PanasonicEEF-SX0E391ER
Cap Aluminum Polymer 390uF 2.5VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.009 Ohm 3000mA 2000h 105C T/R
PanasonicEEF-SX0D391XE
Cap Aluminum Polymer 390uF 2VDC 20%( 7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.006 Ohm 7500mA 2000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Surface Mount, 2628
KYOCERA AVXUCL1V391MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCL 35V 390muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Surface Mount, 4141
描述
Panasonic SCT
Panasonic EEFCX0E391R - Conductive Polymer Aluminum Electrolytic Capacitors (SP-Cap)
Cap Aluminum Polymer 390uF 2.5V 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.015 Ohm 2700mA 1000h 105°C Embossed T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 390uF, Surface Mount, 2917
CAP, ALU ELEC, 390UF, 2.5V, SMD; AE Capacitor Case: 2917 [7343 Metric]; Capacitance: 390µF; Voltage Rating: 2.5V; ESR: 0.015ohm; Product Range: -; Lifetime @ Temperature: 1000 hours @ 105°C; Operating Temperature Min: -40°C; Op
CAPACITOR, SP CAP, 2.5V, 390UF; Capacitor Application:General Purpose; Capacitance:390µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:2.5V; ESR:0.015ohm; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:1.9mm; Capacitor Case Style:2917; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; AC Ripple Current:2.7A; ESR Frequency:100kHz; ESR Temperature:20°C; External Depth:4.3mm; External Length / Height:1.9mm; External Width:7.3mm; No. of Pins:2; Package / Case:SMD; Ripple Current Frequency:100kHz; Series:CX; Termination Type:SMD