Panasonic EEEFK1E330UR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
数据表和文档
IHS
Technical Drawing12 页7 年前
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.68%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
700 mΩ
360 mΩ
360 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
160 mA
240 mA
240 mA
Height - Seated (Max)
5.7912 mm
5.7912 mm
5.7912 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-08-25
相关零件
PanasonicEEEFKE330UAR
United Chemi-ConEMZA250ADA330ME61G
MZA Series 33 uF 25 V Ø5 x 5.8 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicEEEFT1E330AR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FT 25V 33muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
33uF 25V 120mA@120Hz 卤20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
KYOCERA AVXUCD1E330MCL6GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-HBE330UAR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 25V 33muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Panasonic EEEFK1E330UR - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
Capacitor,Alum Electrolytic,Cap 33 uF,Tol 20%,Vol-Rtg 25 VDC,SMT,5x5.8,Cut Tape
ALUMINUM ELECTORLYTIC CAPACITOR, 33UF, 25V, 20%, SMD, FULL REEL
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20% (5 X 5.8mm) SMD 0.16A 2000h 105C T/R Automotive AEC-Q200
EEE-FK Series 25 V 33 uF 105°C Ø5 x 5.8 mm 2 kHrs SMT Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2121
Aluminum Electrolytic Capacitors, 25V, 33µF, -55¡C to +105¡C, RoHS
Panasonic SCT
Cap Aluminum 33uF 25V 20% (5 X 5.8mm) SMD 160mA 2000h 105°C T/R
Avnet Japan
Cap 33Uf 25Vdc 20% 5 X 5.8Mm Smd 160Ma 2000 Hr Rohs Compliant: Yes