Panasonic EEE-FC1V330AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 35V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
数据表和文档
Panasonic
Datasheet2 页10 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-67.01%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
21,453
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
400 mΩ
400 mΩ
400 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
230 mA
230 mA
230 mA
Height - Seated (Max)
6.1976 mm
6.1976 mm
6.1976 mm
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2007-02-09
相关零件
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWG 35V 33muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEV-FC1V330P
CAP 33UF 35V ELECT FC SMD
PanasonicEEEHA1V330P
Panasonic EEEHA1V330P - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
PanasonicEEE-HA1V330AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 35V 33muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEMVE250ADA330MF55G
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 33UF 25V; 25V 20%, SMD; Case / Package:Radial Can
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCW 35V 33muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
描述
Cap Aluminum 33uF 35V 20% (8 X 6.2mm) SMD 230mA 1000h 105°C Embossed T/R
Panasonic EEEFC1V330AP - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
33UF 35 V DC ALUMINIUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, FC SMD SERIES 1000H 8(DIA.)X6.2MM
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 33uF ±20% 35V SMD,8x6.2mm RoHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 3333
CAP, 33µF, 35V, RADIAL, SMD; AE Capacitor Case: Radial Can - SMD; Capacitance: 33µF; Voltage Rating: 35V; ESR: -; Product Range: -; Lifetime @ Temperature: 1000 hours @ 105°C; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Tempera
CAPACITOR ALUM ELEC, 33µF, 35VDC, SMD; Capacitance:33µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:35VDC; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:6.2mm; Diameter:8mm; Capacitor Case Style:SMD; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 33UF, 35V; Capacitor Application:General Purpose; Capacitance:33µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:35V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:6.2mm; Diameter:8mm; Capacitor Mounting:SMD; Lead Spacing:2.2mm; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; AC Ripple Current:230mA; External Length / Height:6.2mm; External Width:8.3mm; Frequency Tolerance:120Hz; Impedance:0.4ohm; Impedance Frequency:100kHz; Impedance Temperature:20°C; Lead Cross-section Width:0.65mm; Lead Length:3.4mm; No. of Pins:2; Operating Life Temperature:105°C; Operating Lifetime:1000h; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:E; Power Factor:0.12; Power Factor Frequency:120Hz; Power Factor Temperature:20°C; Reel Quantity:1000; Ripple Current Frequency:100kHz; Ripple Current Temperature:105°C; Tape Width:16mm; Terminal Type:PCB; Termination Type:SMD; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Tolerance Temperature:20°C; Voltage Rating VDC:35V