Panasonic EEA-GA1A470H
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 10V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
数据表
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页10 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.98%
备用零件
Price @ 1000
Stock
19,267
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
65 mA
65 mA
Height - Seated (Max)
7.0104 mm
7.0104 mm
相关零件
PanasonicECE-A1AKA470
KA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 47muF 10V
PanasonicEEAGA1A470
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 65mA 1000h 105C Automotive Bulk
PanasonicECE-A1AKS470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 10V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NichiconUSW1A470MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
NichiconUST1A470MDD
47uF 10V 卤20% 88.5mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconURZ1A470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 65mA 1000h 105°C Ammo Pack
Al Lytic Cap, Radial Ga Series, 105C Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEA-GA1A470H
47¦ÌF 10V ¡À20% 2.5mm 1000h@ 105¡ãC 100.8mA@ 100kHz,65mA@ 120Hz 6.3mm*7mm*7mm
Al Lytic Cap, Radial GA Series, 105C10VDC, 47uF, 6
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL TH