Panasonic ECQE6334JF
Radial Film Capacitor Ecq-e(f) 630V 0.33MUF ±5% 1.024LX0.307W 26.00MMX7.80MM
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet25 页8 年前
Newark
Farnell
Electro Sonic
Panasonic SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.12%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic ECQE6334JF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2001-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Film Capacitor, Polyester, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
PanasonicECQE2334JF
Radial FILM CAPACITOR ECQ-E(F) 250V 0.33muF ±5% 0.472Lx0.256W 12.00mmx6.50mm
PanasonicECQ-E4334JF
Film Capacitor, Polyester, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2334JBB
Ecqe(B), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E2334JBB
Cap Film 0.33uF 400V PET 5% (18 X 8.5 X 14.5mm) Radial Stacked 15mm 125C Automotive Bulk
描述
Film Capacitor, Polyester, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.33uF 630V PET 5% (26 X 7.8 X 17mm) Radial 22.5mm 105°C Bulk
Avnet Japan
Panasonic ECQE6334JF - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 630V, 0.0018µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
ECQE, Met Polyester Film Cap Radial Lead630VDC, 0.
CAP, 0.33µF, 630V, 5%, PET; Capacitance:0.33µF; Voltage Rating:630V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 5%;
Film Capacitor, 0.33Uf, 630V, 5%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pet; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.33Μf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):250V; Voltage(Dc):630V; Humidity Rating:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E6334JF