Panasonic ECOS2GP331DA
Cap Aluminum 330uF 400V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 0.553 Ohm 1900mA 3000h 85°C Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Factory Futures
Datasheet9 页15 年前
Master Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
553 mΩ
195 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.9 A
1.9 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
42.0116 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2001-02-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2015-03-31
LTD Date2015-06-30
相关零件
Cornell Dubilier380LX331M450A042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 450V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell Dubilier380LX331M450A032
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 330uF 450V 20% | Cornell-Dubilier 380LX331M450A032
PanasonicECOS2WP331DA
Cap Aluminum 330uF 450V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.553 Ohm 2010mA 3000h 85°C Bulk
Cornell Dubilier381LR331M450A042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 450V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
PanasonicEETED2W331EA
Capacitor Aluminum 330uF 450VDC 20% 35 X 40mm Snap-In 10mm 0.402 Ohm 1850mA 3000 hr Bulk
PanasonicECOS2GP331EX
Cap Aluminum 330uF 400V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.553 Ohm 1900mA 3000h 85°C Bulk
描述
CAPACITOR; ALUMINUM ELECTROLYTIC; CAP 330UF;VOL-RTG 400V;SNAP-IN; TS-HA; 2 PIN;
Electrolytic Capacitor, TS-UP Series, 330 F, 20%, 400 V, 30 mm, 0.553 ohm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
CAPACITOR, 330UF 400V; Capacitance: 330µF; Voltage Rating: 400V; Product Range: -; Lifetime @ Temperature: -; Capacitance Tolerance: ± 20%; Diameter: 30mm; Lead Spacing: 10mm; Operating Temperature Min: -25°C; Operating Temperat