Panasonic ECHU1H472GX5
Cap Film 0.0047uF 50V PPS 2% (3.2 X 1.6 X 0.9mm) Stacked 125C T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页10 年前
Datasheet3 页17 年前
Master Electronics
Farnell
Future Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Cornell DubilierFCP1206H472G-H1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.0047uF, Surface Mount, 1206
PanasonicECHU1C472GX5
0805 (2012Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 16V 4700pF ±2% 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Cornell DubilierFCP1206H472J-H1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Surface Mount, 1206
Cornell DubilierFCP0805C472G-J1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 16V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.0047uF, Surface Mount, 0805
PanasonicECH-U1C472JX5
Capacitor;ECHU,SMD,Stack Met PPS Film Cap,16VDC,0.0047uF,5%,0805,Cut Tape
KYOCERA AVXCB018D0472JBA
Cap Film 0.0047uF 50V PPS 5% (3.3 X 1.6 X 1.15mm) Stacked 125C Automotive T/R
描述
1206 (3216Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 50V 4700pF ±2% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ECHU(X) Series 1206 50 V 4700 pF ±2 % Stacked Metallized PPS Film Chip Capacitor
Film Capacitor, Plastic, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.0047uF, Surface Mount, 1206
Capacitor,PPS Metallized,Cap 4700 pF,Tol 2%,Vol-Rtg 50 VDC,SMT,1206,Cut Tape
CAP, STACKED METALLIZED PPS, 4.7nF, 50V, 2%, 1206
Panasonic ECHU1H472GX5 - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 50V, 0.0022µF, -55 to +125¡C, RoHS
Panasonic SCT
CAP FILM 4700PF 2% 50VDC 1206 / 4700 pF Film Capacitor 30V 50V Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked 1206 (3216 Metric)
Capacitor Temperature range: -55 ... 125 °C Capacitance tolerance: ±2% Dielectric: PPS Series: ECHU(X) Capacitance: 4.7 nF Rated voltage: 50 VDC
Capacitor Pps Film, 4700Pf, 50V, 2%, 1206; Dielectric Type:Metallized Pps Stacked; Capacitor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Capacitance:4700Pf; Capacitance Tolerance:± 2%; Voltage(Ac):30V; Voltage(Dc):50V; Lead Spacing:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECH-U1H472GX5