KYOCERA AVX CB018D0472JBA
Cap Film 0.0047uF 50V PPS 5% (3.3 X 1.6 X 1.15mm) Stacked 125C Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页4 年前
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2006-03-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECHU1H472JX5
1206 (3216Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 50V 4700pF 卤5% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Cornell DubilierFCP1206H472J-H1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Surface Mount, 1206
PanasonicECHU1H472JB5
PanasonicECHU1H472GX5
Cap Film 0.0047uF 50V PPS 2% (3.2 X 1.6 X 0.9mm) Stacked 125C T/R
Yageo GroupLDBCA1470GC5N0
Film Capacitor, 4700 pF, 50 V, ± 2%, Metallized PPS Stacked, 1206 [3216 Metric]
Cornell DubilierFCP1206H472G-H1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.0047uF, Surface Mount, 1206
描述
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Surface Mount, 1206
Film Chip / Tape/reel Rohs Compliant: Yes
CAPACITOR, 4.7 NF, 50V, 1206, PPS; Capacitor Application:General Purpose; Capacitor Dielectric Type:Polyphenylene Sulphide (PPS); Capacitance:4700pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:50V; Capacitor Case Style:1206; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Package / Case:1206; Termination Type:SMD