Panasonic ECH-U1H473JX9
Capacitor; ECHU, SMD, Stack Met PPS Film Cap, 50VDC, 0.047uF, 5%, 0821, Cut Tape
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet2 页10 年前
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.82%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicECHU1C473JX5
1206 (3216Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 16V 0.047muF ±5% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Cornell DubilierFCP1913H473J
CAP FILM 0.047UF 5% 50VDC 1913
Cornell DubilierFCP1913H473J-E1
Cap Film 0.047uF 50V PPS 5% (4.8 X 3.3 X 1.4mm) Stacked 125C T/R
Cornell DubilierFCP1206C473J-H3
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Surface Mount, 1206
Yageo GroupLDBCB2470JC5N0
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Surface Mount, 1210
PanasonicECHU1C473GX5
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 16V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.047uF, Surface Mount, 1206
描述
ECHU(X) Series 50 V 0.047 uF ±5 % Stacked Metallized PPS Film Chip Capacitor
Film Capacitor, Plastic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Surface Mount, 1812
Capacitor Film 0.047uF 50VDC PPS 5% 4.8 X 3.3 X 1.5mm SMD T/R
1913 (4833Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 50V 0.047muF ±5% 0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
±5% 50V 47nF -55℃~+125℃ PPS(PPS) SMD,3.3x4.8mm Film Capacitors ROHS
Panasonic ECHU1H473JX9 - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
Film Chip Capacitor, 50V, 0.022µF, -55 to +125¡C, RoHS
Panasonic SCT
Capacitor Temperature range: -55 ... 125 °C Capacitance tolerance: ±5% Dielectric: PPS Series: ECHU(X) Capacitance: 47 nF Rated voltage: 50 VDC
Film Capacitor Pps, 0.047Uf, 5%, 50V, 1913; Rango De Producto:Serie Echu(X); Capacidad:0.047Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Tipo De Dieléctrico Del Condensador:Pps (Sulfuro De Polifenileno); Tensión Nominal:50V |Panasonic ECHU1H473JX9