Cornell Dubilier FCP1913H473J
Cap Film 0.047UF 5% 50VDC 1913
数据表
价格与库存
数据表和文档
Sager Electronics
Datasheet8 页12 年前
相关零件
Cornell DubilierFCP1206C473J-H3
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Surface Mount, 1206
PanasonicECH-U1H473JX9
Capacitor;ECHU,SMD,Stack Met PPS Film Cap,50VDC,0.047uF,5%,0821,Cut Tape
PanasonicECHU1C473JX5
1206 (3216Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(X) 16V 0.047muF ±5% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
PanasonicECH-U1C473JB5
Yageo GroupLDBAA2470JC5N0
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Surface Mount, 1206
Cornell DubilierFCP1206C473G-H3
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 16V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.047uF, Surface Mount, 1206
描述
CAP FILM 0.047UF 5% 50VDC 1913
Film SMD Capacitors .047uF 50V 5%
Film Capacitor; Capacitance:47000pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Series:FCP; Voltage Rating:50VDC; Capacitor Dielectric Type:Polyphenylene Sulphide; Package/Case:1913; Termination Type:SMD; Leaded Process Compatible:Yes ;RoHS Compliant: Yes