Panasonic ECE-A1HKS100I
Cap Aluminum 10uF 50V 20% (6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 35mA 1000h 85°C Ammo Pack
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页10 年前
Newark
Master Electronics
Electro Sonic
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.99%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
35 mA
35 mA
35 mA
Height - Seated (Max)
5.0038 mm
5.0038 mm
5.0038 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicECEA1VKS100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEE-HA1H100P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 50V 10muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEAGA1V100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR GA 35V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUMT1V100MDD
10uF 35V 卤20% 25mA@120Hz Plugin,D5xL6mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUMT1H100MDD
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20%( 6.3 X 5mm) Radial 2.5mm 30mA 1000h 105C Bulk
NichiconURZ1J100MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 63V 10muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 50V 10muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Panasonic ECEA1HKS100I - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
KS Series 10 uF 50 V ±20 % 6.3 x 5 mm Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 10uF, 50V, -40 to 85¡C
Panasonic SCT
Capacitance:10µF; Voltage(DC):50V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Capacitor Case / Package:-; Lead Spacing:2.5mm; Product Diameter:6.3mm RoHS Compliant: Yes